Uniwersalne prezenty na każdą okazję

Prezent na każdą okazję

Czy są przedmioty uniwersalne, które będą dobre niemal na każdą okazję? Prezent na urodziny, imieniny, wigilię, św. Mikołaja, walentynki, dzień kobiet, dzień mężczyzn itd. Czy istnieje taka uniwersalna rzecz, która będzie miłym i dobrym prezentem, a która nie sprawi zakłopotania u odbiorcy z powodu zawrotnej ceny? Owszem. Jest wiele takich rzeczy, ale na pierwszym miejscu, wymieniłabym książkę.

To prezent doskonały niemal na każdą okazję. Od nas tylko zależy, jaką wybierzemy, droga, tanią, o jakiej tematyce? Nie wiem, ile może kosztować najdroższa książka na świecie. Zapewne, gdyby na aukcji została wystawiona najmniejsza książka świata, wydana przez jedną z firm zajmujących się produkcją rzecz w wersji mini, zapewne osiągnęłaby wysoki pułap cenowy. Jednak książkę tę łatwo byłoby zgubić lub po prostu, niechcący zniszczyć. Coś, co miało w wejście pierwotnej 1,5 mm, a potem udało się stworzyć wymiary 1mm x 1mm, nadaje się tylko do muzeum przedmiotów miniaturowych. Jest jednak zapewne sprawą bardzo drogą.
Pięknie wydane albumy w wersjach limitowanych, rękopisy itd. – one również mogą być dość drogie. Jednak takie rzeczy chcą posiadać hobbyści czy osoby rozmiłowane w literaturze danego autora. Jednak to nie to samo, co posiadanie oryginału obrazu artysty, który stworzył coś wyjątkowego. Obraz jest kolejnym przedmiotem, który może być prezentem na każdą okazję i na każdą kieszeń. Można kupić bowiem zarówno oryginał jak i reprodukcję.

Obrazy są czymś pięknym, i naprawdę nadają wnętrzu charakteru. Dlatego, warto wiedzieć, jak ma urządzone mieszkanie czy dom, osoba, do której idziemy na imieniny czy urodziny, jeśli mamy przynieść w prezencie właśnie obraz.

Kolejna uniwersalna rzecz, to kosmetyki. Mogą być one w różnej postaci, od ozdobnych mydełek poprzez dezodoranty i perfumy, do super maseczek na cerę. Jednak kosmetyki mają tę wadę, że niezręcznie dawać je jako prezent osobom, które niezbyt dobrze znamy. Kosmetyki można podarować, owszem, na każdą okazję, ale rodzinie i znajomym, a nie obcym osobom, lub takim, z którymi łączą nas oficjalne stosunki, np. tylko z miejsca pracy.

Do uniwersalnych prezentów możemy zaliczyć różnego typu ozdoby do domu, takie jak wazony, dzbany, komplety filiżanek itd. Być może dla osób, które mają już zbyt dużo tego typu rzeczy, nie będą one żadna atrakcją. Jednak dla ludzi urządzających się dopiero, lub dla osób, o których wiemy, że brakuje im takich użytecznych przedmiotów, może być to dobrym prezentem. Jednak raczej tylko wtedy, kiedy jesteśmy zaproszeni w odwiedziny, a nie wtedy, kiedy przychodzimy na czyjeś przyjęcie urodzinowe czy imieninowe. Wtedy stanowczo obowiązują prezenty indywidualne, czyli już lepiej kupić książkę czy obraz lub kosmetyk dla tej konkretnej osoby, której jest święto.

MKS

hastagi na stronie:

#własnoręczny prezent dla mamy #prezent dla dyrektora #własnoręczny prezent dla babci #prezent na 60 urodziny dla mężczyzny #prezent na 60 urodziny dla mamy #prezent na 50 urodziny dla mężczyzny #prezent na bierzmowanie dla chłopaka #prezenty gwiazdkowe dla mężczyzn #własnoręczny prezent dla taty #prezent dla 80 latka

Authors

Related posts

Top