szczególne prezenty gwiazdkowe

Włoska winnica

Prezent na gwiazdkę

Prezenty gwiazdkowe są bardzo szczególne, ponieważ są darowane w atmosferze świątecznej. Zwykle w czasie świąt jesteśmy w dobrym nastroju, jesteśmy zadowoleni i zauroczeni chwilą. Choinka, wigilia, gwiazdkowa noc i to poczucie oczekiwania na coś. Czy czekamy na nieznanego gościa, który zajmie puste miejsce przy stole? Czy czekamy na kogoś, kto nas odwiedzi, może rodzina czy znajomi, których dawno nie widzieliśmy? A może czekam na samą kolację wigilijną, na ten moment, kiedy najstarszy czy najmłodszy z rodu, umiejący czytać, swoim dziecięcym głosem odczyta słowo Boże? Może czekam na spożywanie potraw wigilijnych w gronie najukochańszych, w gronie rodziny? Czekamy na prezenty, które są już pod choinką, lub które przyniesie dopiero Mikołaj albo Dziadek Mróz.

Dzieci czekają na prezenty, na zabawki, którymi będą bawić się. Dorośli także otwierają swoje prezenty z wielkim zaciekawieniem, jeśli nie wiedzą, co w nich jest. Otwieranie prezentów to czas szczególny, ponieważ jest w tym dożo radości, zabawy a nawet szczęścia. Np. dzieci są szczęśliwe kiedy dostaną prezent bardzo wyczekiwany.

Prezent gwiazdkowy jest naprawdę wspaniałą niespodzianką, nie tylko dla tych, którzy nie spodziewają się jej dostać, ale również dla osób, które wiedzą, że dostaną prezent. Prezent sam w sobie jest radością, bo na niego czekamy. Już samo czekanie jest z psychologicznego punktu wiedzenia czymś ważnym, pozytywnym, zwłaszcza, jeśli czekamy na coś radosnego. Prezenty należą raczej do miłych rzeczy, więc czekamy na nie z radością.

Najmilszy nawet prezent może spędzić sen z oczu. Dzieje się tak wtedy, kiedy nie wiemy, co wybrać. Jak odkryć, co podoba się drugiej osobie, jak zrobić prezent komuś, jeśli nie wiemy, co ta osoba chciałaby otrzymać, jakie są jej marzenia? Nieraz, znając nawet marzenia bliskiego, nie jesteśmy w stanie wymyślić, co zrobić, co podarować, aby one się spełniły. Np. wiedząc o tym, że mąż marzy o wycieczce do Szwecji, możemy mu zafundować taką wycieczkę. Będzie to realne, jeśli tylko pozwolą na to fundusze. Jeśli jednak ma później brakować na podstawowe rzeczy w domu, musimy wymyślić inny sposób na prezent lub wybrać inny prezent, np, kupić przewodnik po Szwecji czy kurs języka szwedzkiego. Podobna sytuacja dotyczy dziecka, które marzy o tym, aby w przyszłości studiować medycynę w USA. Uczy się angielskiego, ale ciągle jeszcze ma braki. Prezent dla tego konkretnego dziecka może być związany z jego przyszłymi marzeniami i może być nim np. książka do nauki angielskiego, atlas anatomiczny po angielsku, czy np, kupon na kurs języka angielskiego przez internet lub stacjonarny kurs angielskiego.

Co kupić żonie, która marzy o tym, aby w końcu znaleźć pracę, i nie być na utrzymaniu męża? Być może najlepszym prezentem w tej sytuacji będzie pomoc męża w szukaniu pracy, jakieś wskazówki, czy nawet konkretne kontakty do znajomych o których mąż wie, że szukają osoby do pracy. To jednak bardzo delikatna sprawa, ponieważ żona nie może odczuć tego, że jest kulą u nogi męża, ponieważ jest na jego utrzymaniu. Trzeba to jakoś delikatnie rozegrać. W przeciwnym razie, żona znajdzie sobie szybko pracę sama, jakąkolwiek, mało płatną, która nie jest zupełnie adekwatna do jej doświadczenia czy zainteresowań i będzie z tego powodu nieszczęśliwa. Jednak przykład na prezent dla niepracującej żony był nie najlepszy, ponieważ dlaczego mąż miałby gorzej traktować niepracującą żonę od takiej, która pracuje? Byłoby to doprawdy, okropne. Dlatego lepiej już może na Mikołaja dać żonie normalny prezent, aby nie poczuła się gorsza, tylko przez to, że nie pracuje zawodowo i nie przynosić pieniędzy do domu, jak to robi mąż. Na przykładzie męża i niepracującej żony, widzimy, jak łatwo jest urazić kogoś, czy wręcz sprawić przykrość.

Kiedy mówimy o prezentach, mamy na myśli zawsze czyjś radość i zadowolenie. To właśnie towarzyszy osobie obdarowanej a także tej, która daruje. Dlatego też, aby zapewnić tę radość, czasami lepiej postarać się o prezent neutralny, niż taki, który urazi kogoś. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do oczekiwań danej osoby, i nie zdążyliśmy zaobserwować, co ta osoba chce dostać, spróbujmy wymyślić jakiś prezent ogólny, np, kosmetyki, coś z garderoby, książki, słodycze, biżuteria sztuczna lub naturalna. Prezent ogólny to taki, który sprawi komuś radość, ale który nie będzie też zbyt szyty na miarę, nie będzie prezentem indywidualnym. Jednak ma być prezentem dla konkretnej osoby – ta zasada obowiązuje zawsze, zwłaszcza w przypadku prezentu na urodziny, imieniny czy prezentu na gwiazdkę.

MKS

Włoska winnica

Włoska winnica

hastagi na stronie:

#prezenty gwiazdkowe dla niego #wiersz o prezentach świątecznych

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top