Kuchnia Przepisy

Rodzaje pomidorów

Rodzaje pomidorów

Pomidory różnią się od siebie wielkością, kolorem, zawartością soku i miaższu. Istnieje ponad dwa tysiące uprawnych odmian tego warzywa, dzięki temu można dopasować konkretny typ pomidora do potrzeb.


*Pomidory śliwkowe

Te pomidory nie są tak soczyste jak inne, dzięki czemu mają bardziej skoncentrowany, mocniejszy aromat, który świetnie się sprawdza przy takich potrawach jak sosy. świetnie nadają się do suszenia. Jeśli trzeba usunąć nasiona , warto pozostawić ich żelową otoczkę, ponieważ jest bardzo aromatyczna. Te pomidory najbardziej aromatyczne są latem, przez resztę roku lepiej używać pomidorów z puszki.

Pomidory włoskie San Marzano

Odmiana uprawiana na wielką skalę we Włoszech. Pochodzą z okolic miejscowości San Marzan (stąd ich nazwa), a większość zbiorów przeznacza się na przetwory. Pomidory “pelati”, passata i koncentraty pomidorowe z tej właśnie odmiany są szczególnie godne polecenia na długie zimowe miesiące, kiedy nie ma świeżych pomidorów.

Pomidory czereśniowe, koktajlowe

Mają mniej, niż dwa centymetry średnicy. Są idealne do sałatek i do grillowania, istnieją zarówno czerwone, jak i żółte odmiany. Używa się ich w całości, bądź przekrojonych na połówki.

Pomidory porzeczkowe

Są mniej więcej o połowę mniejsze, niż pomidory czereśniowe.

Pomidory befsztykowe

Jedna z dużych mięsistych odmian. Używa się ich pociętych na plasterki lub w kostkę. Stanowią wyraźnie wyczuwalny element potrawy.

Zielone pomidory – to po prostu niedojrzałe pomidory, w kuchni używa się różnych ich odmian. Sławne stały się smażone zielone pomidory, nakręcono nawet film o takim tytule.

hastagi na stronie:

#rodzaje pomidorów #pomidory śliwkowe #pomidory rodzaje #rodzaje pomidorow #pomidor śliwkowy #pelati wikipedia #pomidory pelati wikipedia #pomidory czereśniowe #pomidor rodzaje #gatunki pomidorow

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy