Rodzaje kawioru

Kawior jest soloną ikrą ryb jesiotrowatych, łososiowatych, dorszowatych albo innych ryb. Ci ciekawe, kawiorem nazywa się też jajka ślimaków – taki ślimaczy kawior jest bardzo popularny we Francji.

Rodzaje kawioru są różne. Pierwszy z podziałów i chyba najważniejszy, to taki, który jest związany z rodzajem rym. I tak mamy kawior czarny lub rosyjski, który pochodzi od ryb jesiotrowatych, kawior czerwony od łososiowatych oraz kawior norweski od ryb dorszowatych.

Kawior, ze względu na niełatwe pozyskanie, jest drogi. Oczywiście, w niektórych krajach nie należy do najdroższych, jednak i tak wszędzie na świecie jest produktem ekskluzywnym.

Bardzo rzadkim i drogim kawiorem jest kawior złoty czyli “golden”. Jest tak drogi, ponieważ jego dostępność jest bardzo znikoma. Pochodzi z jesiotra perskiego (Acipenser persicus). Jednak do jeszcze droższych rodzajów kawioru należy kawior biały pozyskiwany z bieługi. Jest nazywany carskim kawiorem. Ten rodzaj kawioru jest produkowany w Iranie pod nazwą Almas, co oznacza: diament. Sprzedaje się go zapakowanego w puszki z 24-karatowego złota, a jego cenato 25 000 $ za kilogram.
mks

hastagi na stronie:

#kawior cena #kawior ceny #kawior sklep #cena kawioru #ceny kawioru

Authors

Related posts

Top