Prezent ma miarę świątecznej gwiazdki

Prezent ma miarę luksusu

Nadchodzi Gwiazdka, czyli dla wielu z nas, to szał nie tylko przedświątecznych zakupów na wigilię i całe święta, ale także czas prezentów. Biegamy po sklepach, zastanawiając się, co kupić ukochanej osobie. Często nasze poszukiwania dotyczą prezentów w sieci. Jest tam wiele rzeczy, jakich nie ma w sklepie zwykłym.

Czasami łatwiej jest wejść do sklepu internetowego, aby przekonać się, czy dana rzecz jest w nim dostępna, jak wygląda itd. Fizyczne wchodzenie do tak wielu sklepów byłoby wręcz niemożliwe.

W internecie można kupić wiele rzeczy luksusowych, np. perfumy, o i le znamy ich zapach. Można kupić w nim eleganckie serwisy kawowe, herbaciane, narzuty na łóżko, najlepszą pościel, biżuterię, kosmetyki. Można także kupować bieliznę, ubrania – te jednak warto byłoby najpierw przymierzyć w zwykłym sklepie. Nie tylko dlatego, że numeracja bywa rózna, ale dlatego, aby stwierdzić, czy w danej rzeczy wglądamy dobrze, czy pasuje do nas. Przypadku prezentu niespodzianki, który ma być do ostatniej chwili tajemnicą, przymiarka jest niemożliwa. Chociaż, można i tak: ktoś przymierza w sklepie ubranie, leży na nim super, ale nie kupuje go, ponieważ uważa, że jest zbyt drogie. Mamy wiec szansę wskoczyć do tego sklepu lub wejść do sklepu internetowego i zamówić dokładnie ten sam fason, ten sam numer, dla tej osoby.

Luksusowe rzeczy można kupować w wielu miejscach. Nie tylko w sklepie stacjonarnym czy internetowym, ale i na bazarze. Okazuje się, że w takich miejscach też zdarzają się rzeczy oryginalne, unikatowe, i tym samym luksusowe.

Czy prezentem luksusowym będzie bilet na samolot do Paryża i cała wycieczka zorganizowana tam? A może luksusowy prezent to dom czy samochód. Wiele zależy od tego, co postrzegamy jako dobra luksusowe. Czy luksusowe jedzenie wydaje się tym samym dla poszczególnych osób? Nie do końca. Jest to w pewnym sensie subiektywne, ale zależy też wcześniejszych doświadczeń związanych z jedzeniem. Dla jednego luksusem będzie wino włoskie, nawet niedrogie, ale z włoskich winogron, robione w regionie, z jakiego pochodzą dane plantacje. Dla innego luksusem będzie wino francuskie, np. najdroższe, ale niezbyt dobre w smaku.
Do dóbr luksusowych należy podchodzić jednak z umiarem i z odrobiną dystansu. Są bowiem rzeczy, za jakie można zdecydować się zapłacić pewną cenę, i są takie, za które nigdy w życiu nie dalibyśmy tyle, ile się za nie żąda, ponieważ uważamy, że nie są tego warte.

Jeśli zamierzasz nabyć rzecz określaną mianem luksusu, dla siebie lub do sprezentowania drugiej osobie, zastanów się najpierw, czy to jest na pewno rzecz luksusowa czy tylko jest tak określana przez jakąś grupę osób. Pomyśl, czy taki prezent jest dla Ciebie dobry, lub dla kogoś bliskiego. Zamierzając obdarować kogoś rzeczą luksusową, przemyśl, czy faktycznie jest ona godna zakupu, i czy dla tego, kto ją dostanie, będzie faktycznie luksusem.

Authors

Related posts

Top