Piña colada to smak lata!

Istnieje bardzo wiele smaków, które ściśle kojarzą się z gorącą letnią porą. Dla jednych są to smaki tropikalnych owoców, dla innych smaki sorbetowych lodów a dla jeszcze innych smaki słodkich kolorowych drinków.

Niewątpliwie do takich iście letnich smaków należy słynna bosko kokosowo – ananasowa pinakolada. Smak tego słodkiego drinka często kojarzy się ze słońcem zamkniętym w wysokim szklanym pucharku ozdobionym plasterkiem ananasa. Pinakolada to bardzo popularny koktajl alkoholowy, którego nazwa w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co wyciśnięty ananas.

Jednak po pinakoladzie należy spodziewać się dużo więcej niż, tak jak sugerowałaby nazwa, tylko ananasowego orzeźwienia. Oryginalnie koktajl przyrządza się z następujących składników: 1/4 ananasa, 50 ml mleczka kokosowego, 100 ml maślanki, 20 ml rumu, sok cytrynowy, lód. Za pomocą blendera miksuje się ananasowy miąższ wraz ze schłodzonym mleczkiem kokosowym, maślanką ( może to być także śmietanka płynna ) oraz rumem. Całość doprawia się sokiem z cytryny ozdabia plastrami ananasa i cytryny, dodaje lód i gotowe. Popularny smak pinakolady łączący kokosa i ananasa doczekał się, oprócz tej alkoholowej, wielu smakowitych odsłon. Desery, mleczne koktajle a nawet lody o smaku pinakolady to prawdziwy letni rarytas. Ostatnio na rynku pojawiła się nawet kawa o nazwie Pina kolada ( Czas na Herbatę ). Jest to ziarnista kawa łącząca w sobie smak rajskiego kokosa z wyrazistym smakiem wybornego rumu. Można ją pić tradycyjnie – na gorąco bez dodatków lub przygotować z niej mrożony deser bezalkoholowy. Wystarczy dodać mleko, kostki lodu i odrobinę soku ananasowego. Dodatkowo można przyozdobić ją bitą śmietaną, polać syropem o smaku rumu a na brzegu szklanki umieścić plaster ananasa.
Bardzo szybki w przyrządzeniu a za razem wyśmienity i aromatyczny deser, który z pewnością wprawi w dobry nastrój wszystkich miłośników letnich smaków.

www.herbata.net , www.czasnaherbate.net

hastagi na stronie:

#z czym pić pinacolade #pinacolada z czym pić #pinacolada bezalkoholowa #drink z pinacoladą #pina colada z czym pić #jak pić pinaColadę #drinki z pinacoladą #lody pinacolada

Authors
Tags , , , , , , ,

Related posts

Top