Cacko z dziurką LUX dla Kobiet LUX prezenty

Pierścionki z bursztynem

Bursztyn to bardzo szlachetna ozdoba, która kojarzy się ciepło i sympatycznie a także bogato. Kawałeczki bursztynu można znaleźć nad morzem. Jednak wykonać z nich ozdobę nie jest łatwo. Bursztyn szlifuje się, aby nadać mu odpowiednie kształty. Bardzo piękne są pierścionki z bursztynem, kolczyki, naszyjniki z dodatkiem bursztynu lub całe wykonane z bursztynowych kawałeczków.

Noszenie bursztynowych naszyjników jest zalecane osobom chorym na tarczycę. Bursztyn w pierścionkach zatapiany jest w różnych formach i postaciach. Np. można kupić piękne srebrne pierścionki lub z białego złota, z bursztynowym środkiem, np. jedna kulka lub dwiema, albo też z jednym dużym oczkiem. Niektórzy złotnicy wyrabiają naprawdę cudowne arcydzieła z bursztynu, są wśród nich także pierścionki z bursztynem zupełnie niestandardowe, jakich nie znajdziemy w żadnych innych pracowniach artystycznych czy u innego jubilera.

Bursztyn najlepiej komponuje się ze srebrem lub z białym złotem, mniej już z żółtym złotem, ponieważ nie ma wtedy kontrastu. Ozdoby z bursztynami czy w ogóle ozdoby bursztynowe bardzo dobrze wyglądają na tle koloru czarnego, białego, oraz na tle kolorów, z jakimi będą wpadały w kontrast, najlepiej jednak bursztyn wygląda wprost na gołym ciele, np. naszyjnik bursztynowy na szyi, bransoletka z bursztynów na ręce osoby, która ma na sobie krótki rękaw itd.

Bursztyny to takie morskie piękności – zwykle też najwięcej ozdób z bursztynów można kupić nad morzem.
mks

hastagi na stronie:

#bursztyn w złocie #pierscionki z duzym oczkiem bursztyn #pierscionki zlote z bursztynem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy