LUX kolekcje LUX monety

oryginalne monety kolekcjonerskie

Mennice z całego świata prześcigają się w pomysłach na oryginalne monety kolekcjonerskie – pachnące, o niespotykanych kształtach, wielokolorowe, a nawet z brokatem i kryształkami Swarovskiego.

Mennice z całego świata prześcigają się w pomysłach na oryginalne monety kolekcjonerskie – pachnące, o niespotykanych kształtach, wielokolorowe, a nawet z brokatem i kryształkami Swarovskiego. Taka unikalna moneta może być również niecodziennym prezentem w nadchodzące święta.

Adam Zieliński – Dyrektor Zarządzający Skarbnicy Narodowej, która jest dystrybutorem ponad 45 mennic z całego świata podkreśla, że numizmatyka już dawno przestała być domeną starszych kolekcjonerów, polujących na pojedyncze okazy. Ludzie coraz częściej kupują monety nie tylko ze względu na wartość kruszcu, z którego są wykonane, lecz również ich piękno i wyjątkowy wygląd.

W świątecznej ofercie Skarbnicy Narodowej znajdziemy między innymi srebrną, częściowo kolorowaną monetę z gwiazdą betlejemską pokrytą brokatem. Ta wyjątkowa świąteczna moneta o nominale 5 dolarów została wyemitowana przez Republikę Palau.

Inną, nie mniej intrygującą propozycją jest kryształowy płatek śniegu wyemitowany przez Kanadyjską Mennicę Królewską – dwudziestodolarowa srebrna moneta przedstawiająca płatek śniegu ozdobiony kryształkami Swarovskiego.

Nie zabrakło też propozycji bardzo od serca – siedmiokropka to kolejna oryginalna propozycja Republiki Palau – srebrne serce o nominale 5 dolarów przedstawiające popularną odmianę biedronki, wykonane w technice cloisonne, zwanej inaczej emaliowaniem komórkowym. Polega ona na wypełnianiu kolorową emalią powierzchni przedmiotu, na której przylutowano wcześniej wzór cienkich drucików lub blaszek.

Na nowe trendy w numizmatyce postawiła też Brytyjska Mennica Królewska. Na monetach wyemitowanych z okazji kolejnych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, umieściła logo olimpijskie w kolorze.

Więcej zaskakujących pomysłów projektantów i emitentów monet kolekcjonerskich
na świąteczne prezenty na www.skarbnicanarodowa.pl

***

O Firmie Skarbnica Narodowa:

Skarbnica Narodowa Sp. z o.o. należy do europejskiej grupy Samlerhuset Group BV. Samlerhuset Group jest wiodącym europejskim dystrybutorem monet i medali okolicznościowych, z siedzibą główną w Amsterdamie i filiami w: Danii, Estonii, Finlandii, Czechach, Holandii, Norwegii, Polsce, Szwecji, Chinach, Wielkiej Brytanii, Litwie, Estonii i Słowacji. Samlerhuset Group jest dystrybutorem produktów tak znanych mennic i emitentów jak: Brytyjska Mennica Królewska, Kanadyjska Mennica Królewska czy Ludowy Bank Chin. Oferuje programy numizmatyczne ponad 50 krajów oraz jest oficjalnym dystrybutorem na Europę monet wyemitowanych z okazji Igrzysk Olimpijskich: w Pekinie (2008), Vancouver (2010) oraz Londynie (2012).

A to już wiesz?  CĂ´te d'Or mecenasem festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej"

hastagi na stronie:

#monety kolekcjonerskie kanady

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy