Kuchnia

Ocet balsamiczny zastosowanie

Aceto balsamico czyli ocet balsamiczny to coś, co powstaje z moszczu winogronowego, poddanego procesowi fermentacji. Nic więc dziwnego, że włoska nazwa tego produktu jest tak popularna – w końcu największe plantacje winogron o cudownym smaku są we Włoszech. Ocet balsamiczny jest jedna z tradycyjnych potraw w kuchni włoskiej. Znany i stosowany był już w średniowieczu w rejonie Modeny.

Do do czego służy ten produkt? Jak może być wykorzystany ocet balsamiczny? Można dodawać go do sałatek, sosów, marynat i różnych. W kuchni włoskiej dodaje się go również do deserów i owoców. Ja wygląda ten specyfik? Ma ciemną barwą, gęstą konsystencją i słodkawy smak. Ocet balsamiczny wraz z upływem czasu nabiera ciemniejszej barwy i robi się gęstszy. Podobnie, jak w przypadku starych win, cena octu balsamicznego też rośnie wraz z jego wiekiem. Ocet balsamiczny w kuchni włoskiej nazywa się złotem. I nie m a w tym nic dziwnego, skoro tak bardzo trudno trudno jest uzyskać ocet balsamiczny. Musi on bowiem leżakować od 12 do nawet 25 lat.

Najprawdziwszy i oryginalny ocet balsamiczny jest właśnie produkowany w tej części, gdzie ma największa tradycję, czyli uzyskiwany jest Modenie i w Reggio, pod nazwą “Aceto Balsamico Tradizionale di Modena”. Nawet ma swój znak i podlega ochronie prawnej, po włosku: denominazione di Origine Controllata.

Ten tradycyjny, najlepszy ocet balsamiczny, sprzedaje się tylko w małych buteleczkach do pojemności 100 ml. Oprócz sosu balsamicznego w czystej postaci, można kupić go w postaci dodatku do innych produktów spożywczych, np. różnego rodzaju sosy mieszanki, robione na bazie odrobiny octu balsamicznego, które nie są drogie. Istnieje całe mnóstwo podróbek octu balsamicznego, więc trzeba dobrze wybierać, aby kupić ten oryginalny.
mks

hastagi na stronie:

#ocet balsamiczny cena #ocet balsamiczny z modeny #olej balsamiczny #sok z brzozy zastosowanie #do czego służy ocet balsamiczny #ocet balsamiczny do czego #sos balsamiczny gdzie kupić #sos balsamiczny #do czego ocet balsamiczny #ocet balsamiczny rodzaje

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy