Najdroższe opony

Okazuje się, że najdroższe opony są do autobusu Lion Leyland z 1929 roku. Cena to 800 tys. dolarów za każdą oponę. Była to historia związana z tym, że bardzo chciano, aby ten autobus, który jest w Muzeum Transportu Drogowego mógł wyruszyć na 50-lecie muzeum na przejażdżkę.

Jednak miał tak stare opony, popękane, że byłoby to trudne czy niemożliwe. Dlatego, postanowiono sprowadzić dobre opony do tego autobusu z Ameryki. Leyland Lew jest jedynym zachowanym przykładem modelu, pozostałe trzy musiały zostać złomowane po tym, jak w czasie II wojny światowej służyły jako transport.

Kolejny bardzo drogie opony to Michelin PAX na Bugatti Veyron. Cena 9.065 dolarów za każdą z opon. Samochód wykorzystuje specjalistyczne Michelin PAX opony run-flat, które mogą być używane przez krótki czas po przekłuciu. Czyli w pewnym sensie, o wiele bezpieczniejsze od innych.

Inna droga opona to Michelin Caterpillar 797 w cenie 42,500 dolarów za każdą sztukę. Opony Michelin 59/80R63 XDR wymagane dla Caterpillar są ogromne – mają aż 13 metrów wysokości i ważą 11680 kg. Są to największe opony na świecie. Opony te wymagają aż 47 orzechów być dołączone do osi. Wyglądają imponująco.
mks

hastagi na stronie:

#najdroĹźsze opony

Authors

Related posts

Top