Najdroższe motocykle

Drogie motocykle, eleganckie, doskonałe pod względem technologicznym. Czy właśnie one są najdroższe i najlepsze? Okazuje się,że wielu ludzi woli jednak jeździć nie na tym, co jest nowoczesne, ale na tym, co posiada jakąś wartość historyczną. Człowiek jednak jest istota sentymentalna, i jeśli nie chodzi mu o swój własny stary motocykl, to być może ma ochotę na zakup cudzego motocykla, z pewną historią.
Takie motocykle, bardzo stare, ale rewelacyjne, mogą być naprawdę wiele warte. Weźmy na przykład najdroższe z klasycznych motocykli na świecie SS100 Brough Superior.Kazdy z nich był zaprojektowany i zbudowanej przez George Brough w Nottingham w Anglii. SS100 był najszybszym motocyklem w swoich czasach. Silnik 1000 cc twin-cam KTOR JAP Twin V.

W roku 1927 SS100 osiągnął prędkość zapisu 130 mph. W 1928 roku rekord to 0.6 mil na godzinę. Była to, jak w reklamie “Rolls Royce motocykli.”

Lawrence z Arabii posiadał jeden z pierwszych motocykli SS100. Jednak miał wypadek na motocyklu i zginął w 1935 roku. Teraz ten pojazd jest na wystawie w Imperial War Museum w Londynie.

Najdroższy klasyczny motocykl został sprzedany na aukcji w Haynes International Motor Museum w październiku 2010. Jego ostateczna cena była zadziwiająca i wynosiła 442000 dolarów USA.
mks

hastagi na stronie:

#drogie motory #najdroższy motor świata #Motory luksusowe

Authors

Related posts

Top