Najdroższe łóżka

Każdy człowiek średnio spędza aż jedną trzecią życia w łóżku, a są nawet tacy, który połowę swojego życia spędzają w łożu. Dlaczego więc nie zadbać o to, aby łóżko było eleganckie i przede wszystkim, wygodne, a nawet ekskluzywne?

Na świecie jest wiele łóżek, jednak może warto sięgnąć po te najbardziej luksusowe? Jakie są te łózka? Kilku projektantów, i kilka styli.

Jedno z nich: Parnian, cena łóżka ponad 210.000 dolarów. Meble projektanta Abdolhay Parnian są jak dzieła sztuki – widać to bardzo w produkcie końcowym. Efekt – to jest to. Artyście dwa lata zajęło projektowanie tego łóżka. Jednak warto było czekać na taki efekt. Łóżko jest nie tylko efektowne wizualnie, ale także ma zagłówek, który z pewnością może dominować w każdej sypialni. Łózko jest też wyposażone w różne funkcje. Nabywca może wybrać jeden z wielu materiałów, w tym heban, klon. Łóżko ma tez różnorakie możliwości techniczne.

Kolejne łóżko to Stali Jado Style Bed Gold – cena 676.550 dolarów. Bardzo bogato wyglądające łóżko, dokładnie i w przenośni. Bogate w każdym calu. Jest to złote łóżko. Jak sama nazwa wskazuje, luksusowe łóżko wodne jest pokryte 24-karatowym złotem i posiada kryształy Swarovskiego. Łózko, tak jak poprzednio omawiane, jest tez bogate pod względem technologicznym. Jest wyposażone w odtwarzacz DVD oraz system dźwięku Bose, odtwarzacz Blu-ray, Playstation 3, składany telewizor plazmowy pokryty złotem, a nawet może być podłączone do Internetu.

Inny model: Magnetic Floating B – 1.600.000 dolary. Wow! Łóżko magnetyczne, pływające. Jak to pływające? Może nawet dryfujące. To ewenement. Łóżko łamiące prawo grawitacji. Świetnie wygląda zdjęcie tego łóżka. Nie dosyć że najfajniejsze na świecie to jeszcze najbardziej kosztowne. Ale któż by się przejmował ceną. W końcu takie łóżko to skarb. Łatwo pod nim posprzątać ;-). A jak możliwe jest, aby takie łóżko działało, czyli w tym przypadku, unosiło się nad podłogą?
Ruijssenaars pracował nad technologią przez sześć lat, we współpracy z Bakker Magnetics. To magnesy umożliwiają, że łóżko jest stale nad podłogą, a dokładnie może być ok. 1,3 m od podłogi, utrzymując nawet 2000 kg. Taka technologia użyta w przypadku łóżka, może być zastosowana w innych meblach, takich jak stoliki, kanapy, stoły w stylu japońskim. Jak miło byłoby jeść sushi przy pływającym stole. Dobrze, że jedzenie jeszcze nie unosi się samo. Trochę wizja jak z science fikcjon, jednak bardzo ładnie i estetycznie to wygląda. Naprawdę nowocześnie. Takiego łóżka może pozazdrościć sam chiński cesarz.

Baldacchino Supreme – 6.300.000 dolarów.

Meble Fratelli Basile w Hebanon z kolei przywołuje styl ponadczasowy, wzoruje się na meblach z osiemnastego wieku. Meble są nowoczesne, ale mają stary styl. Piękne. To łóżko, z kasztanów, z baldachimem, nie jest wyjątkiem. Na zewnątrz jest lakierowane, patynowane i ozdobione aż 107 kg z 24k złota. Materiały to najwyższej jakości włoskie jedwabie i bawełna.

I teraz ważna pytanie? Kto nie chciałby mieć jednego z tych łóżek? Najbardziej podoba mi się to najnowocześniejsze, nad podłogą – łóżko bez nóg.
mks

hastagi na stronie:

#sypialnie luksusowe

Authors

Related posts

Top