Najdroższe jachty

jakie są najdroższe jachty na świecie? Czy są to te, które mają wielka wagę historyczna., czy może nowe, najlepiej wyposażone i nowoczesne? Okazuje się, że te z przeszłością, są bardzo cenne.

Przykładem może być lekki jacht holenderski – okręt wojenny – który był wykorzystywany do łapania piratów na płytkich wodach. Kiedy król Karol II zdecydował się płynąć jednym z nich, po powrocie do Anglii, nabrały one jeszcze większego znaczenia. Taki jacht stał się symbolem ważnych wydarzeń, a także bogactwa i luksusu. Dziś ta tradycja jest nadal dość żywa i nic nie wskazuje na to, że te jachty miałyby potanieć. Należą do najdroższych jachtów świata.

Należący do współzałożyciela Microsoftu, Paula Allena, Octopus, jest na świecie ósmym co do wielkości jachtu. Ten 414-metrowy jacht został po raz pierwszy uruchomiony w 2003 roku. Jacht posiada dwa śmigłowce, okręt podwodny z miejscem na dziesięciu ludzi i siedem łodzi. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć co jest na dnie oceanu, jacht zawiera nawet zdalnie sterowany pojazd, który może to zrobić.

Pora na kolejny z najdroższych jachtów. Współwłaścicielami tego jachtu są firmy Oracle, Larry Ellison i magnat prasowy David Geffen. Rising Sun ma 453 stóp. Jest olbrzymim jachtem, większym niż Octopus należący do Paula Allena. Ten drogi jacht ma 8000 metrów powierzchni mieszkalnej, łazienki z jacuzzi, spa, sauny, siłownie, a nawet prywatne kino z ogromnym ekranem plazmowym.

A oto następny z jachtów: Lady Moura – cena 210.000.000 dolarów. Ten mega jacht liczący 344 stóp należy do miliardera Nasser Al-Rashid. Posiada basen z rozsuwanym dachem, wielki na 75 stóp stół wykonany przez wicehrabiego Linley. Jest też na nim helikopter. Lady Moura ma na sonie kurort wypoczynkowy, plażę. Jest nie tylko piasek, ale i leżaki i cała roślinność plażowa. Prawdziwy ośrodek wypoczynkowy na środku oceanu czy morza.

Dubaj – 350.000.000 dolarów. Ten kosztowny jacht miał trzy kolejne nazwy. Pierwsza z nich to Platinum 525, kolejna Golden Star, a ostatnio jest to Dubaj. Platinum 525 został zlecony przez księcia Jefri Bolkiah Brunei w 1996 r., ale brak środków finansowych spowodował, że projekt został porzucony skromne kilka lat później. W 2001 roku, szejk Muhammad bin Rashid Al Maktoum, a następnie książę i teraz władcy Dubaju, przejęli projekt i przemianowali jacht na Golden Star. Dubai jest tak bardzo rozległy jak i kosztowny. 525-metrowy jacht wyposażony jest w pakiet właściciela, pięć apartamenty VIP i szereg pokoi gościnnych. Most kapitana, biura i salon. Luksusowy jacht jest zasilany jest przez cztery silniki Diesla z ponad 9000 koni mechanicznych.

Streets of Monaco – 1,1 miliardów dolarów. Ten niesamowity jacht nie będzie jedynym rywalem Eclipse Romana Abramowicza, jeśli chodzi o cenę oraz o czystą zuchwałość. Zamiast największych lub najbardziej bezpiecznych jachtów na świecie, w Monako znajdziemy pomniejszone reprodukcje zabytków miasta – państwa o tej samej nazwie. Jacht ma 500 metrów. Jacht jest zaprojektowany przez Yacht Design Island Hrabstwo Derbyshire w Anglii. Pomieści 16 gości i 70 członków załogi. Dla właściciela jest specjalny, 4800-metrowy apartament z trzema piętrami.

Eclipse – cena 1,2 miliardów dolarów. Rosyjski miliarder i sponsor klubu piłkarskiego Chelsea, Roman Abramowicz, jest właścicielem tego jachtu. Ten gigant ma 560 stóp i wymaga minimum 70 członków załogi. Abramowicz i jego goście są na jachcie chronieni przez system bezpieczeństwa, który wykorzystuje laser do rozerwania folii fotografii cyfrowej paparazzi – jeśli jakiś ośmieli się strzelić fotkę. Ma tez systemy anty podsłuchowe, nie mówiąc już o systemach antywłamaniowych i systemach do wykrywania rakiet. Oczywiście, takie rzeczy jak basen na jachcie, parkiet do tańca, akwarium – to tylko drobnostka. Do tego dwa śmigłowce, trzy łodzie i okręty podwodne.
mss

hastagi na stronie:

#roman abramowicz dom #eclipse abramowicz #jacht abramowicza #Eclipse Romana Abramowicza #roman abramowicz jacht #luna abramowicz #najdroższy jacht świata #niesamowite jachty #najdroższy jacht świata dla abramowicza #jachty miliarderów

Authors

Related posts

Top