Hobby

Najdroższe Drużyny sportowe – Manchester United

Drużyna sportowa i jej członkowie to spory wydatek, który w dużej mierze zależy od tego, jak ma być finansowana dana drużyna, ile mają zarabiać sportowcy,

Drużyna sportowa i jej członkowie to spory wydatek, który w dużej mierze zależy od tego, jak ma być finansowana dana drużyna, ile mają zarabiać sportowcy, kto wyda pieniądze na stadiony czy inne obiekty sportowe, gdzie drużyna ma ćwiczyć a potem występować.

Ćwiczenia Manchester United FC to 1,87 miliardów dolarów. Manchester United jest cennym klubem, być może najlepiej finansowanym na świecie. Zapewne z powodu zespołu, 18 tytułów mistrzowskich, czterech Pucharów Football League i Football Association Challenge. Nie bez znaczenia jest w tym wszystkim umiejętność graczy oraz ich popularność. Przykładem mogą być legendarni Sir Bobby Charlton, Denis Law i Jack “Gunner” Rowley.

Inna bardzo droga drużyna sportowa to Dallas Cowboys. Dallas Cowboys finansuje się na 1650 000 000 dolarów. W roku 1990 sprzedano najwięcej biletów niż na jakiekolwiek inne mecze.
Cowboys, którzy sdobyli swoje miejsce w Pro Football Hall of Fame to Super Bowl MVP Chuck Howley, Troy Aikman i Emmitt Smith.

Kolejna najdroższa drużyna to Washington Redskins. Cena: 1,55 miliardów dolarów.
Sławę zdobyli na całym świecie. Nie bez znaczenia jest pięć zwycięstw NFL Championship, dziesięć NFL, sześć tytułów mistrzostw. Zespół zajmuje piąte miejsce pod względem liczby występów w Super Bowl.

New York Yankees – 1,5 miliardów dolarów. Jest to zespół, który, można by rzec, produkuje legendarnych graczy. Mają długą historię jako zespół.
Gracze to m.in. Lou Gehriga, Joe DiMaggio, Mickey Mantle i oczywiście, Babe Ruth.
mks

A to już wiesz?  Najdroższe motocykle

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy