LUX prezent szyty na miarę

Prezent szyty na miarę

Człowiek, pomimo swojego indywidualizmu, ulega też pewnym czynnikom, które kształtują wiele osób równocześnie. Przykładem może być reklama, gdzie jedna rzecz pod daną marką jest obiektem pożądania milionów odbiorców, z których jakiś procent wierzy, że to rzecz tylko dla niego, z powodu jego wyjątkowości, a w taki sposób przecież było to przedstawione w reklamie: produkt tylko dla Ciebie, dla osób wyjątkowych takich jak Ty. Zaczynamy wierzyć, że to naprawdę jest dla mnie, i że będę wyjątkowa, nawet, jeśli mam przeświadczenie o swojej zwyczajności. Kiedy dostanę ten przedmiot, kiedy go sobie kupię, będę super, stanę się wyjątkowa.

Przy wyborze prezentu często ulegamy wpływowi tego mechanizmu. Nawet, jeśli prezent jest oferowany dla niej i są w reklamie słowa: będziesz wyjątkowa, to mężczyzna, kupując dla niej, też może stać się ofiarą takiej manipulacji.

Kupując prezenty świąteczne, dla konkretnych osób, musimy brać pod uwagę ich potrzeby, które zapewne były w jakiś sposób wyrażone. Aby wybrać prezent na miarę, warto kierować się faktycznie tym, czego potrzebuje, lub pragnie dana osoba. Nie oznacza to, że nie możemy obdarować kogoś rzeczą, jaka jest reklamowana. Reklama produktów o rozpoznawalnych już markach, jest wszechobecna w mediach. Czasami nawet trudno byłoby znaleźć produkt niereklamowany a dobry, ponieważ nie każda gałąź gospodarki oferuje nam bogaty wybór produktów. Istnieją dobra luksusowe, które są np. w limitowanej serii, a reklama może nas o tym poinformować. Może poinformować też o tym, że taka firma istnieje, a produkt, szyty na miarę, można zamówić właśnie u nich.

W przypadku, kiedy mowa o prezencie, i takim, który jest szyty na miarę, musimy brać pod uwagę dwie strony: obdarowanego oraz tego, kto jest Mikołajem. I nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, ponieważ prezent musi spełnić oczekiwania obdarowanego, ale też musi być realny do kupienia dla osoby która ofiaruje daną rzecz. Gwiazdka z nieba nie będzie prezentem realnym do kupienia. Owszem, może stać się czymś wyjątkowym i romantycznym, kiedy np. chłopak zabiera dziewczynę na spacer w rozgwieżdżoną noc i mówi: to dla Ciebie są te wszystkie gwiazdy, one są Twoje. Chłopak ofiaruje dziewczynie coś, co nie należy wprost do niego i tylko do niego, ponieważ te gwiazdy widzą ludzie z całej kuli ziemskiej. Jednak jeśli ma się liczyć romantyczny gest, to będzie to bardzo udana manipulacja, ponieważ dziewczyna wierzy, że jest wyjątkowa, ponieważ chłopak jej właśnie ofiaruje te gwiazdy z nieba. Aż zal mówić tu o manipulacji, ponieważ chłopak może nie mieć pojęcia o tym, że manipuluje. Aby nie niszczyć radości płynącej z nocy pełnej gwiazd, już zostawiamy ten temat, niechaj cieszą się rozgwieżdżonym niebem starcy i dzieci, świeżo zakochani i małżonkowie.

Prezent na miarę może być naprawdę indywidualny, i nie musi być rzeczą materialną. Może być to np. wspólna wycieczka, niekoniecznie odległa, piękny wiersz, dobre słowo, miły uśmiech. Czasami to daje więcej radości niż prezenty. Zwłaszcza dzieje się tak w rodzinach, które są skłócone, a które próbują żyć dalej i udają normalność. Najpierw warto się pogodzić, powiedzieć sobie dobre słowa, a dopiero potem zajmować się prezentami. Osoba która dostanie prezent choćby najbardziej szyty na miarę, a będzie to prezent od kogoś, kto jest dla niej niemiły, może być naprawdę zakłopotana.

Dobre prezenty są naprawdę dobre, jeśli daje je ktoś, kto jest faktycznie dobrze nastawiony do osoby, której robi prezent i kto będzie się cieszył z radości obdarowanej osoby. Rodzice bardzo lubią być świętymi Mikołajami, ponieważ najwięcej radości daje im patrzenie na to, jak cieszy się ich maluch. W przypadku dorosłych, sytuacja aż tak bardzo nie odbiega od tego wzoru: każdy chce się cieszyć z radości obdarowanego. Prezent dostosowany do potrzeb może w tym bardzo pomóc, jednak najważniejsza jest intencja. Nikt nie odmówi dobrego wina czy elegancko zapakowanego włoskiego makaroniku :)

MKS

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top