Luksus

Lista 100 najbogatszych Polaków

Prawie sto miliardów zł wynosi łączny majątek stu najbogatszych Polaków. Za te pieniądze można zbudować 61 stadionów narodowych albo 2100 kilometrów autostrad. Można kupić też

Prawie sto miliardów zł wynosi łączny majątek stu najbogatszych Polaków. Za te pieniądze można zbudować 61 stadionów narodowych albo 2100 kilometrów autostrad. Można kupić też 751 szybkich pociągów Pendolino. Już w najbliższy poniedziałek w tygodniku WPROST – lista “100 najbogatszych Polaków”, edycja 2011.

W ubiegłym roku listę “100 najbogatszych Polaków” WPROST otwierał Jan Kulczyk. W pierwszej trójce znaleźli się również Zygmunt Solorz-Ĺťak i Leszek Czarnecki. Kto w tym roku trafił do setki najbogatszych, kogo na niej brakuje, kto pomnożył swój majątek, a komu fortuna mniej sprzyjała – to wszystko już w poniedziałek we WPROST, w 22. edycji najstarszego polskiego rankingu rodzimych Krezusów i Midasów.

W obecnym wydaniu tygodnika – Lista pretendentów, czyli kto ma szansę zdetronizować tych, którzy od lat zajmują miejsca na podium rankingu WPROST. A wśród kandydatów na najbogatszych m.in. Marcin Iwiński z Optimusa, Piotr Krupa z Kruka, Rafał Styczeń z Internet Investment Fund oraz kilkunastu twórców serwisów i aplikacji internetowych. Czy już niedługo to oni zajmą miejsca na głównej Liście 100 najbogatszych Polaków?

A czego dowiemy się o tych, którzy dzisiaj są w gronie najbogatszych, z rankingu WPROST? M.in. tego, że 10 firm najbogatszych Polaków powstało w garażach. Kilkanaście osób inwestowało dolary i marki zarobione na saksach. Większość najbogatszych nie pracuje w wyuczonym zawodzie – wręcz przeciwnie, zajęli się tym, o czym nie mieli kompletnie pojęcia. Ogrodnik został właścicielem firmy górniczej, fizyk buduje domy i leczy ludzi, germanista sprzedaje cygara, złoto i garnitury, a prokurator produkuje szyby. Jaki był ich sposób na sukces?

I co jeszcze mozna kupić za 100 000 000 000 zł? A czago na pewno nie da się za tą sumę zrobić (na przykład zbudować 3 000 000 mieszkań)?

Nowy WPROST z Listą 100 najbogatszych Polaków – w kioskach od poniedziałku, 20 czerwca 2011 r. E-wydanie tygodnika – w sobotę o północy. E-wydanie jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl). Użytkownicy iPadów mogą czytać WPROST, pobierając z App Store aplikację eGazety. Szczegóły – na www.wprost24.pl.

A to już wiesz?  Bose wprowadza na rynek systemy LifestyleÂŽ 135 i CineMateÂŽ 1 SR

Lista 100 najbogatszych Polaków jest publikowana we WPROST od 1990 r. Historyczne zestawienia są dostępne na stronie http://100najbogatszych.wprost.pl.

*****

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis. Tygodnik WPROST jest jednym z najczęściej cytowanych mediów i najczęściej cytowanym tygodnikiem opinii w Polsce. Od 1990 WPROST co roku publikuje Listę 100 najbogatszych Polaków.

hastagi na stronie:

#100 PretendentĂłw do Najbogatszych PolakĂłw 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy