Jak podawać kawior

Français : caviar d'escargot DE JAEGER oeuf d'escargot Author: de jaeger Caviar d'escargot Wikipedia

Kiedy już dokonaliśmy zakupu kawioru, chcemy jak najlepiej go podać. Do czego pasuje kawior, do jakiego rodzaju potraw i do jakiego rodzaju alkoholi? Przede wszystkim, kawior podaje się schłodzony, można go podawać np. z tostami z masłem lub blinami.

Kawioru nie rozsmarowuje się na pieczywie, ale się na niego nakłada. Nie nakładamy go tez za dużo, ponieważ może wydać się nam zbyt ostry i zbyt wyraźnym smaku jak na nasz gust. Dlatego też, najpierw, spróbujmy tylko odrobinę, aby stwierdzić, czy chcemy jeść kawior w większych ilościach na pieczywie.

Jaki alkohol podawać do kawioru? Do kawioru czarnego dobrym dodatkiem jest schłodzona wódka czy koniak. Innym zaś smakuje do czarnego kawioru szampan a do czerwonego kawioru białe wino lub też wytrawne musujące.

Jeśli chodzi o samą wartość odżywczą kawioru to zawiera od sód, i jest to około 200 mg w 100 g
Drugi składnik, to fosfor, a jego ilość kształtuje się następująco: około 90 mg w 100 gramach.
Wartość odżywcza kawioru wynosi około 280 kalorii w 100 g czarnego kawioru i 270 kalorii w 100 gramach czerwonego kawioru.
mks

hastagi na stronie:

#z czym jeść kawior #z czym podawać kawior #kawior jak podawać #kawior #jak jeść kawior #z czym się je kawior #kawior czarny jak jeść #kawior z czym jeść #z czym jesc kawior #jak się je kawior

Authors

Related posts

Top