Wiadomości agencyjne Wiadomości branżowe

Dorota Czaja: Zakończyłam przygodę z tańcem. Wolę być aktorką

Dorota Czaja, która zdobyła popularność, występując m.in. w serialu „Tancerze”, nie będzie kontynuować kariery tancerki. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej dziś woli skupić się na aktorstwie. Gdyby jednak pojawiła się rola wymagająca umiejętności tanecznych,

Dorota Czaja, która zdobyła popularność, występując m.in. w serialu „Tancerze”, nie będzie kontynuować kariery tancerki. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej dziś woli skupić się na aktorstwie. Gdyby jednak pojawiła się rola wymagająca umiejętności tanecznych, na pewno wróciłaby do formy i nadrobiła zaległości. Dorotę Czaję będzie można oglądać w najbliższą sobotę w show „Celebrity Splash” w telewizji Polsat. 

Przygodę z zawodowym tańcem zakończyłam wraz z ostatnim odcinkiem serialu „Tancerze”, czyli pięć lat temu. Później miałam jedynie epizody. Dziś wiele osób pyta, czy gdzieś zatańczę, czy poprowadzę warsztaty. Mogę się spełniać pedagogicznie, ale zawodowo już nie – mówi Dorota Czaja.

Tancerka w przeszłości występowała m.in. w programach „Jaka to melodia” i „Europa da się lubić”. Dopiero później zaczęła występować w filmach. Na swoim koncie ma udział w trzech serialach: „Tancerzach”, „Pierwszej Miłości”, „Galerii”. W 2011 r. rozpoczęła studia aktorskie. W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle przyznaje, że nie tęskni za pracą tancerki, choć sentyment pozostaje.

Kiedy idę na bardzo dobre przedstawienie, na jakiś wspaniały balet, to jest coś takiego, że mówię sobie: „Jejku, jutro pójdę na zajęcia, poćwiczę”, ale to szybko mija – tłumaczy Dorota Czaja.

Gwiazda nie wyklucza jednak powrotu do formy, gdyby pojawiła się propozycja zagrania tancerki w filmie.

Marzyłoby mi się połączyć umiejętności taneczne z aktorstwem. Mogłabym wrócić do formy. Ostatnio brałam nawet udział w sesji zdjęciowej. Występowałam tam w puentach, czyli w tanecznym obuwiu. To wszystko się ma, pewne ruchy zapamiętuje się do końca – tłumaczy Dorota Czaja.

Prywatnie Dorota Czaja jest mamą dwuletniego Leona i od pięciu lat żoną Grzegorza Bilskiego. Prowadzi własnego bloga. Jest także uczestniczką „Celebrity Splash”. Show emitowany jest na antenie Polsatu. Wystąpi w odcinku, który jest zaplanowany na 28 marca.

A to już wiesz?  Ania Rusowicz przygotowuje płytę z pastorałkami

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy