Dobre rady – Świeża papryka

DOBRE RADY Świeża papryka

Większość odmian papryki ma dość grubą skórkę, którą trzeba usunąć przed gotowaniem. Jeśli papryka ma wystarczająco gruby miąższ można to zrobić przy pomocy obieraka do warzyw, natomiast inną metodą jest poddanie jej działaniu wysokiej temperatury – natarcie papryki olejem i opiekanie jej w temperaturze 200oC aż skórka sczernieje, bądź smażenie w głębokim tłuszczu przez 5 sekund. Po pieczeniu, bądź smażeniu gorącą paprykę wkłada się do plastikowych torebek, lub owija w wilgotny materiał i po 5-10 minutach skórkę łatwo zdjąć palcami lub nożem.

Dobre rady - Świeża papryka

Aby aromat był intensywniejszy większe papryki warto opiec przed użyciem.

Potrawa z dodatkiem papryki staje się tym ostrzejsza, im dłużej poddajemy ją działaniu temperatury. Krócej przygotowywana będzie bardziej aromatyczna i łagodniejsza.

Papryka w proszku

Papryka w pełni uwalnia aromat, kiedy jest podgrzana. Potrawy posypane papryką tuż przed podaniem na pewno ładnie wyglądają, ale nie posiadają pełnego aromatu.

Papryka zawiera spore ilości cukru, dlatego powinno się jej dodawać do potrawy zawierającej spore ilości tłuszczu pod sam koniec przyrządzania lub obniżyć temperaturę, inaczej cukier skarmelizuje i potrawa stanie się gorzka. Po dodaniu papryki najlepiej od razu dodać składniki potrawy zawierające dużo wody jak mięso, cebulę, dzięki czemu potrawa nie będzie mogła osiągnąć zbyt wysokiej temperatury.

Jeśli pieczenie wywołane przez paprykę jest trudne do wytrzymania, należy wypić nieco mleka. Kazeina zawarta w mleku zrywa wiązania pomiędzy kapsaicyną a receptorami znajdującymi się na języku.

Warto wiedzieć, że papryka robi się nieco słodsza, kiedy dojrzewa. Dlatego czerwona papryka jest łagodniejsza niż zielona.

Aby złagodzić smak papryki można moczyć zarówno świeżą jak suszoną przez godzinę w occie z solą w proporcjach 3:1.

hastagi na stronie:

#gorzka cebula #co zrobić żeby cebula nie była gorzka #papryka wlasciwosci #potrawy z papryki #gorzka cebula co zrobić #dojrzewanie papryki czerwonej #dania z papryki #zaprawianie papryki #jak zaprawić paprykę #gorzka potrawa

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top