Buty antygrawitacyjne

Ich historia związana jest z Michaelem Jacksonem. Ale zacznijmy od początku. Kiedy powstał “Smooth Criminal”, siódmy singel wydany z albumu Michaela Jacksona o tytule Bad z 1987, powstały również do niego cztery wersje teledysku.

Były to kolejno: wersja oryginalna, zamieszczona w 93 minutowym filmie Moonwalker. Następna: wersja z History on the Film, Volume II, wycięta tak naprawdę z filmu Moonwalker. Trzecia z nich to wersja z napisów końcowych filmu Moonwalker, i to ona była pokazywana przez większość stacji telewizyjnych jako ta najwłaściwsza do tego utworu. Oraz czwarta: wersja albumowa, która była dopasowana do utworu zamieszczonego na płycie, bez dodatkowych wersów.

Co mają z tym wspoplnego buty antygrawitacyjne? Otóż wersja z Moonwalkera zawiera słynny “anti-gravity lean” – czyli skłon antygrawitacyjny. W nom to Michael Jackson razem z grupą tancerzy, robił głęboki pochył nie odrywając stóp od ziemi.

Sytuacja widoczna na teledysku była możliwa dzięki specjalnym linkom. Jednak w czasie koncertów na scenie na żywo, nie można było tego zrobić z powodów technicznych. I właśnie w tym celu, aby móc wykonywać w pełni ten układ taneczny, Michael Jackson wynalazł specjalne buty, które umożliwiały wykonanie skłonu. Potem w 1992 roku opatentował swój pomysł.
mks

hastagi na stronie:

#buty antygrawitacyjne #buty antygrawitacyjne sklep #buty michaela jacksona do kupienia #jak zrobić buty antygrawitacyjne #buty grawitacyjne sklep #buty antygrawitacyjne opatentowane przez michaela jacksona #buty michaela jacksona antygrawitacyjne

Authors

Related posts

Top