Bursztynowa biżuteria

aaaaaaa-90.jpg

Bursztynowa biżuteria jest piękna i jest odpowiednia niemal do każdego stroju. Bursztynowe kolczyki, pierścionki, bransoletki, naszyjniki, kolie, wisiorki, korale z bursztynu. Wszystko to jest jasne, świetliste, pięknie wygląda w słońcu i nie chowa się podczas ciemnej nocy, zwłaszcza, jeśli jest w towarzystwie srebra.

Bursztynowa biżuteria ma w sobie coś królewskiego. W rzeczywistości, bursztyn był zawsze bardzo ceniony zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Inne nazwy bursztynu to jantar, amber, czy elektrum.

bursztyn-350.jpg

Nazwa bursztyn ma bardzo ciekawą etymologię: pochodzi od niemieckiego bernstein, co oznacza: kamień, który się pali. Bursztyn rzeczywiście jest kamieniem, który w pewien sposób płonie. Znanych jest około 60 odmian – gatunków bursztynu. Najstarsze z nich pochodzą z utworów dewońskich (stwierdzono je w Kanadzie); najmłodsze są znajdowane w Ameryce Południowej, Afryce, Australii i Nowej Zelandii (kopal).

bursztyn-kolczyki-350.jpg

Bursztynowa biżuteria pięknie wygląda w otoczeniu srebra czy złota. Jednak stanowczo lepiej wygląda z białym złotem czy srebrem, niż z żółtym złotem. Chodzi oto, aby był kontrast pomiędzy głębią bursztynu, zwłaszcza tego ciemnego, ze srebrem czy białym złotem. Jeśli jednak chodzi o jasny bursztyn, niemal mleczny, może od dobrze komponować się nawet z żółtym złotem. Może stanowić wtedy ozdoby złota, np. jako niewielkiej ilości punkciki czy mikroskopijne rzeźby.

Bursztynowe kolczyki i naszyjnik będą wspaniale się prezentowały na czarnym tle. Do czarnej bluzki można włożyć naszyjnik srebrny z bursztynkami w środku każdego korala. Bursztyn jest także odpowiedni do bieli, a nawet do niebieskiego koloru. Wtedy bardzo kontrastuje z nim. Z zielenią również. Nie polecam jednak bursztynu do koloru czerwonego czy różowego. Wtedy kamień, który płonie będzie zlewał się z płonącym ubraniem;-)

Bursztyn to nie tylko biżuteria na ręce, szyję czy uszy i palce, ale także piękna ozdoba do włosów. Można znaleźć w niektórych sklepach srebrne spinki, wypełnione w oczkach bursztynem czy bursztynem w połączeniu z innymi kamieniami. Bursztyn może być także połączony z innym bursztynem – inną odmianą, kolorem. Takie połączenie daje naprawdę zaskakujący efekt. Np. kolczyki, bursztynowe, kwadraciki – widać łączenia różnych rodzajów bursztynu lub jego jednego kawałka, ale bardzo kolorowego.

pierscionek-bursztyn-300.jpg

hastagi na stronie:

#bursztyn #złoty pierścionek z bursztynem #pierścionki z bursztynem #bizuteria bursztynowa #bursztynowa bizuteria #wisiorki z bursztynów #złoto z bursztynem

Authors

Related posts

Top