Wiadomości agencyjne Wiadomości branżowe

Anna Jurksztowicz uwielbia konie. W swojej stajni ma także konie wyścigowe

Anna Jurksztowicz przyznaje, że zarówno ona, jak i jej mąż Krzesimir Dębski są od lat miłośnikami koni. W swojej stajni mają klacze, które biorą udział w najbardziej prestiżowych wyścigach, konie rekreacyjne i ozdobne. Ich dumą jest trzyletnia Normana,

Anna Jurksztowicz przyznaje, że zarówno ona, jak i jej mąż Krzesimir Dębski są od lat miłośnikami koni. W swojej stajni mają klacze, które biorą udział w najbardziej prestiżowych wyścigach, konie rekreacyjne i ozdobne. Ich dumą jest trzyletnia Normana, która wygrała już niejedną gonitwę na torze. Biorąc udział w zawodach, zarabia na utrzymanie pozostałych.
Wierzę w to, że konie mają uzdrawiającą moc, jak zresztą inne zwierzęta, psy, koty. To, że poświęcamy zwierzętom uwagę, wraca do nas  – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Jurksztowicz, wokalistka.

Pupilką Anny Jurksztowicz jest teraz klacz Normana. Właścicielka ma powody do dumy, bo w trakcie zawodów jej podopieczna nie daje szans rywalom i zostawia ich daleko w tyle. Piosenkarka przyznaje, że lubi emocje towarzyszące wyścigom konnym.

Normana to cudowna trzyletnia klacz pełnej krwi angielskiej, która jest zawodniczką na torze wyścigowym w Partynicach pod Wrocławiem. Jest absolutnie wybitną klaczą wyścigową, w ostatnią niedzielę wygrała gonitwę o pięć długości, to jest tak, że Normana potrafi zostawić za sobą całą chmarę innych jeźdźców – mówi Anna Jurksztowicz. – Ważne jest również to, że Normana teraz zarabia dla mnie pieniądze, które idą na utrzymanie innych koni. Taki koń jest na torze 2-3 lata, nie dłużej, potem są już młodsze, tak jak w życiu.

Anna Jurksztowicz tłumaczy, że konie, które są szkolone do udziału wyścigach, mają ściśle ustalony harmonogram dnia. Najważniejszym  jego punktem jest sześciogodzinny trening. Od nich wymaga się dużo więcej niż od pozostałych.

Często konie, które biorą udział w jednej dyscyplinie, nie nadają się do innej, bo są już po prostu tak wyszkolone, wyspecjalizowane. Dopiero jak już osiągną pewien wiek i odchodzą z tych sportów, to wtedy są końmi rekreacyjnymi, spacerowymi albo tak jak u mnie, bo mam też konie, które są tak stare, że są już tylko i wyłącznie ozdobne, nic nie robią, cieszą nas po prostu swoim istnieniem, są na łące i się pasą – dodaje Anna Jurksztowicz .

A to już wiesz?  Agnieszka Maciąg: zima to dla mnie błogosławiony czas wewnętrznego rozwoju

Miłośnikami koni są również Kinga Rusin, Bogusław Linda, Marek Siudym czy Piotr Kraśko. Jedni opiekują się zwierzętami, które są w stajniach przy torach wyścigowych, inni mają mają własne stadniny.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy