Wiadomości agencyjne Wiadomości branżowe

Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa zagrają małżeństwo walczące o odzyskanie dziecka w filmie “Obce niebo”

W Warszawie dobiegają końca zdjęcia do filmu „Obce niebo” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Obraz ma być thrillerem psychologicznym opartym na prawdziwych wydarzeniach. Gajewski opowie historię polskiego małżeństwa, które emigruje do Szwecji. Zamiast szczęścia i dobrobytu parę czeka

W Warszawie dobiegają końca zdjęcia do filmu „Obce niebo” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Obraz ma być thrillerem psychologicznym opartym na prawdziwych wydarzeniach. Gajewski opowie historię polskiego małżeństwa, które emigruje do Szwecji. Zamiast szczęścia i dobrobytu parę czeka rozczarowanie, gdy szwedzka opieka społeczna odbiera im córkę. W rolach głównych wystąpią Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa. Premiera kinowa planowana jest na 2015 rok.

Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa wcielą się w postacie Basi i Marka, polskiego małżeństwa, które wyemigrowało do Szwecji w poszukiwaniu lepszego życia. Nigdy jednak nie zdołali w pełni zasymilować się z tamtejszą społecznością i zniwelować różnic kulturowych. Prawdziwy dramat małżonków zaczyna się jednak dopiero w momencie, gdy szwedzka opieka społeczna odbiera im córeczkę Ulę. Basia i Marek rozpoczynają walkę o jej odzyskanie.

W jednych społecznościach krzyk już jest uznany za jakąś agresję wobec drugiego, a w innych nie. Kiedyś nawet normą był klaps w tyłek i nikt nie robił z tego dramatu. A gdzie indziej taka przemoc fizyczna jest po prostu niedopuszczalna i za to się idzie do więzienia. Te różnice kulturowe wynikają pewnie z różnego podejścia do człowieka i relacji, które budujemy, dlatego tak ważne było, żeby tę historię sfilmować – mówi Bartłomiej Topa w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Film „Obce niebo” jest inspirowany prawdziwymi historiami polskich emigrantów w Szwecji. Reżyser określa go jako thriller psychologiczny opowiadający o zderzeniu kultur i problemach z komunikacją i porozumieniem w związkach i rodzinach.

Jest to pewnie dramat rodzinny, dramat relacji i  komunikacji związany z tym, że nie uważamy na siebie wzajemnie i na dziecko, które wychowujemy. Myślę, że takie historie się zdarzają na co dzień, nie tylko w Szwecji, lecz także w Polsce. Oczywiście nikt tam nie reaguje, a nasze urzędy socjalne są pewnie bardziej tolerancyjne na to, co się dzieje w polskich rodzinach – mówi Bartłomiej Topa.

A to już wiesz?  Teraz jest dobry moment na zaplanowanie majówki. W kwietniu wybór będzie mniejszy, a ceny wyższe

Dariusz Gajewski jest nie tylko reżyserem, lecz także współautorem scenariusza. W filmie występują aktorzy polscy i szwedzcy. Agnieszce Grochowskiej i Bartłomiejowi Topie partnerują m.in. Jan Englert, Ewa Fröling, znana z roli Emelie w filmie Ingmara Bergmana  „Fanny i Alexander”, oraz Per Morberg, aktor znany z serialu „Wallander”. Ulę, córeczkę głównych bohaterów, gra debiutująca na dużym ekranie Basia Kubiak.

Agnieszka gra tą główną rolę, ja jestem tylko tutaj partnerem, który mam nadzieję wspiera ją w tych jej procesach. Mamy cudownych, fantastycznych partnerów. Agnieszka jest doskonałą aktorką, podobnie Basia Kubiak, która zaskakuje mnie za każdym razem, kiedy wchodzimy razem na plan, towarzystwo mamy wyborowe – mówi Bartłomiej Topa.

Zdjęcia do filmu „Obce niebo” potrwają do 1 października. Po zakończeniu zdjęć w Warszawie ekipa filmowa przeniesie się do nadmorskiego Pobierowa, a w połowie września do Szwecji. Premiera filmu planowana jest na 2015 rok.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy