Najdroższy zamek – zamek Drakuli

Każda twierdza ma swoją historię, czasem szczęśliwą, czasem mroczna. Wiele zależy od okoliczności historycznych, od ludzi, którzy mieszkali w zamkach czy pałacach. Niektóre ikony kultury kultury są niemal bezcenne. Anglia Tower of London i Windsor Castle są tak atrakcyjne, że niemożliwością jest ich kupienie.

Inaczej było z zamkiem Bran w Rumunii. Zamek wystawiono na sprzedaż w 2007 roku. Jest to bardzo ważne historycznie miejsce. Zamek został zdobyty przez komunistyczny reżim w Rumunii w 1948 roku i dopiero niedawno odzyskano go. Zamek Bran jest bardzo sławny, zwłaszcza, że jest to również zamek o nazwie Zamek Draculi. Jego związek z Draculą jest wątpliwy. Zamek został zajęty na krótko w 1459 przez Vlad III – postać historyczna, na którego historii oparty był słynny wampir Drakula.

Pierwotną ceną arcyksięcia było zaledwie 78.000.000 dolarów. Oczywiście, osoba kupująca miałaby złożyć obietnicę, że zamek będzie traktowany z należytym szacunkiem. Jednak zamek przewiduje się sprzedać za ponad $ 135 mln EUR. Jeśli tak, to ten zamek będzie najdroższym zamkiem na świecie.
mks

hastagi na stronie:

#zamek drakuli #pałace na sprzedaż #zamki w anglii #zamek drakuli rumunia #Zamki na sprzedaz

Authors

Related posts

Top