Najdroższe na świecie oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bardzo zdrowa. Nie ma porównania nawet do masła, nie mówiąc już o margarynie. Najpyszniejsze sałatki, z dodatkiem oliwy z oliwek smakują o wiele lepiej. Oliwa z oliwek jako jedna z produktów jest polecana do smażenia. Pozostałe produkty są nie tylko nie zdrowe do smażenia, ale też szkodliwe. Najmniejsza szkodliwość dla zdrowia, zdaniem lekarzy, o ile już musimy jeść smażone, wynika ze smażenie na oliwie z oliwek.

Badania wykazały, że spożywanie oliwy z oliwek jest dobre dla osób cierpiących na wrzody, choroby serca i wysoki poziom cholesterolu. Oczywiście, oliwa z oliwek to również jeden z najdroższych olejów spożywczych. O wiele taniej jest kupić olej roślinny słonecznikowy, rzepakowy czy innego rodzaju oleje. Jednak oliwa z oliwek jest prawdziwym dobrodziejstwem dla człowieka – warto więc za nią zapłacić nieco więcej, ale dzięki temu, żyć zdrowo.

Najdroższą oliwą z oliwek na świecie jest Lambda i jest produkowany przez Speiron Co w Grecji. Olej jest oznaczony jako „Ultra Premium Extra Virgin Olive Oil”. Oliwki użyte do Lambda są zbierane ręcznie, a sama oliwa jest tłoczona na zimno, ma bardzo dobry smak. Oliwa jest pakowana w atrakcyjne buteleczki po 500 ml.

λ /lambda/ ultra premium extra virgin olive oil kupiona bezpośrednio z Speiron, Lambda kosztuje € 40.90 (US $ 54) za butelkę lub € 150 (200 USD) w specjalnym pudełku. Dla naprawdę ekstrawaganckich, Speiron oferuje na zamówienie, ręcznie złocone butelki z nazwiskiem właściciela, w cenie € 11.000 (US 14,698 dolarów).

Strona firmy http://www.speironcompany.com
W Polsce brak oficjalnych przedstawicieli firmy Speiron

mks

hastagi na stronie:

#oliwy świata

Authors

Related posts

Top