Kawior w kosmetyce

Kawior to nie tylko produkt służący do jedzenia. Ma też wielorakie zastosowanie w kosmetyce.
W związku z tym, że zawiera bardzo duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów, jest doskonały do regeneracji. Np. kosmetyk z kawiorem może służyć do regeneracji skóry, uszkodzonego naskórka, przyspieszenia odnowy komórek.

Fosfor zawarty w kawiorze odżywia i wzmacnia skórę. Mikroelementy, takie jak cynk, jod, magnez nawilżają skórę i pobudzają ją do pracy. Bardzo ważne są również fosfolipidy, które odpowiadają za kontrolę nawilżenia skóry a także przeciwdziałają parowaniu wody ze skóry. Dzięki nim skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Nie bez znaczenia są tez białka. Dostarczają składników bardzo ważnych i właściwie niezbędnych do prawidłowego wzrostu i spójności tkanek, poprawiają jędrność cery. Witaminy, takie jak A, D, E są ochrona dla skóry przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki przyspieszają bowiem starzenie się skóry.

Z dobrodziejstwa kawioru możemy skorzystać nie tylko stosując kremy, ale także spróbować zabiegów kawiorowych oferowanych przez gabinety kosmetyczne.
mks

hastagi na stronie:

#kawior w kosmetyce #kawior kosmetyka

Authors

Related posts

Top