Ciemny cukier trzcinowy

Użycie cukru

Trudno przecenić rolę cukru. Używany jest do tak wielu celów, że długo możnaby wymieniać jego podstawowe zastosowania. Jednak po pierwsze używany jest do przyrządzania słodyczy.
Lody zawierają ponad 20% cukru, poprawia on ich konsystencję, sprawia, że stają się delikatne i lepkie.

Cukier powoduje, że ciasta utrzymują wilgoć, dzięki czemu dłużej zachowują świeżość i są delikatniejsze. Poza tym stanowi pokarm dla drożdży, dzięki czemu wyrasta ciasto.
W dżemach cukier spełnia rolę konserwującą, podobną rolę odgrywa naturalny cukier zawarty w owocach z puszki.

Skondensowane mleko zawiera ponad 55% cukru.
Cukru trzcinowego używa się do produkcji lizaków.
Cukier jest niezastąpioną przyprawą, wzmacnia smak i zapach takich potraw jak konserwowane mięso, sosy pomidorowe i zupy z puszek.

Do leków dodaje się cukru, aby ukryć ich gorzki smak, a do syropów przeciwkaszlowych – ponieważ ma działanie łagodzące.

Ciemny cukier jest podstawą receptur wielu potraw, nie tylko słodkich. Warto spróbować sosu z ciemnego cukru, różnych rodzajów ciast pieczonych przy jego użyciu (aromat cukru trzcinowego świetnie współgra z zapachem wanilii, czy cynamonu), czy takich specjałów jak pieczona szynka w glazurze z ciemnego cukru, czy łosoś z cukrem i polewą z burbona. Amatorom kawy na pewno będzie smakować kawa z mlekiem parzona z dodatkiem wanilii i posłodzona ciemnym cukrem.

Ciemnego cukru używa się do przyrządzania domowych lodów, dżemów i likierów.
Możliwości jest bardzo wiele, ciemnego cukru o dużych kryształach można używać jako dekoracji deserów, zwłaszcza, że niektóre rodzaje (Muscovado) topią się na sos podobny do toffi, jeśli posypie się nimi np. twarożek.

hastagi na stronie:

#ciemny cukier

Authors

Related posts

Top